Bez wody nie ma zdrowego odżywiania.

                Zdrowe odżywianie jest nieodzownie związane z piciem wody, to prawda znana od wielu lat, jednakże nawet w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z wielu ludźmi, którzy zamiast wody sięgają po słodkie gazowane napoje bądź soki. Dzięki wodzie człowiek zawdzięcza życie, znacznie dłużej można przeżyć bez jedzenia niż bez wody. Woda jest potrzebna w organizmie człowieka, aby regulować temperaturę ciała, oprócz tego jest niezbędnym składnikiem uczestniczącym w procesach trawiennych, a także każdej z reakcji biochemicznej zachodzącej w organizmie człowieka.

Kolejną jej funkcją jest chronienie zarówno mózgu, jak i rdzenia kręgowego, a także gałki ocznej. Organizm człowieka potrzebuje wody, gdyż wydala ją w organizmu każdej godziny, co jest naturalnym zjawiskiem leki-dla-ciebie.pl . Woda dostarczana jest organizmowi w postaci płynu oraz w jedzeniu, a jej łączna ilość powinna wynosić między 2 a 2,5 litra każdego dnia.

Gdzie samych płynów powinno być 1,5 l dla kobiety, a dla mężczyzny między 1,5 do 2 litrów dziennie. Istnieją sytuacje, kiedy organizm traci większe ilości wody, a więc także jej potrzebuje, wśród sytuacji tego typu wyróżniamy zarówno bardzo wysoką, jak i bardzo niską temperaturę, wykonywaną aktywność fizyczną oraz w trakcie spożywania diety bogatej w znaczne ilości błonnika, białka, a także u osób, które sięgają po potrawy wysokokaloryczne i duże ilości alkoholu. Oprócz tego należy pić więcej wody, jeśli panuje mała wilgotność powietrza oraz kiedy dopada człowieka choroba – wymioty, zaparcia, biegunka oraz gorączka.

Znaczne ilości wody powinna wypijać kobieta w ciąży oraz karmiąca piersią. Teoretycznie kawa oraz herbata wliczają się do dziennego zapotrzebowania na wodę, jednakże nie są one rekomendowane tak bardzo jak czysta woda niegazowana (nie wolno zamieniać jej na wody smakowe). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypić 1, 2 filiżanki kawy bądź herbaty każdego dnia, nie można jednak przesadzać z tą ilością. Woda jest niezbędna do życia, warto pamiętać o tym każdego dnia.

Comments are closed.