Bez wody nie ma zdrowego odżywiania.

                Zdrowe odżywianie jest nieodzownie związane z piciem wody, to prawda znana od wielu lat, jednakże nawet w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z wielu ludźmi, którzy zamiast wody sięgają po słodkie gazowane napoje bądź soki. Prawidłowe nawadnianie wpływa pozytywnie na cały organizm a tym samym na utrzymanie erekcji w dobrej kondycji co eliminuje zażywanie pigułki https://kamagra2020.pl/prod_cialis20.html . Dzięki wodzie człowiek zawdzięcza życie, znacznie dłużej można przeżyć bez jedzenia niż bez wody. Woda jest potrzebna w organizmie człowieka, aby regulować temperaturę ciała, oprócz tego jest niezbędnym składnikiem uczestniczącym w procesach trawiennych, a także każdej z reakcji biochemicznej zachodzącej w organizmie człowieka.

Kolejną jej funkcją jest chronienie zarówno mózgu, jak i rdzenia kręgowego, a także gałki ocznej. Organizm człowieka potrzebuje wody, gdyż wydala ją w organizmu każdej godziny, co jest naturalnym zjawiskiem . Woda dostarczana jest organizmowi w postaci płynu oraz w jedzeniu, a jej łączna ilość powinna wynosić między 2 a 2,5 litra każdego dnia.

Gdzie samych płynów powinno być 1,5 l dla kobiety, a dla mężczyzny między 1,5 do 2 litrów dziennie. Istnieją sytuacje, kiedy organizm traci większe ilości wody, a więc także jej potrzebuje, wśród sytuacji tego typu wyróżniamy zarówno bardzo wysoką, jak i bardzo niską temperaturę, wykonywaną aktywność fizyczną oraz w trakcie spożywania diety bogatej w znaczne ilości błonnika, białka, a także u osób, które sięgają po potrawy wysokokaloryczne i duże ilości alkoholu. Oprócz tego należy pić więcej wody, jeśli panuje mała wilgotność powietrza oraz kiedy dopada człowieka choroba – wymioty, zaparcia, biegunka oraz gorączka.

Znaczne ilości wody powinna wypijać kobieta w ciąży oraz karmiąca piersią. Teoretycznie kawa oraz herbata wliczają się do dziennego zapotrzebowania na wodę  , jednakże nie są one rekomendowane tak bardzo jak czysta woda niegazowana (nie wolno zamieniać jej na wody smakowe). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypić 1, 2 filiżanki kawy bądź herbaty każdego dnia, nie można jednak przesadzać z tą ilością. Woda jest niezbędna do życia, warto pamiętać o tym każdego dnia.

Comments are closed.